Generali Polska zostało złotym sponsorem wydarzenia „Biegnijmy razem” organizowanego przez Ambasadę Włoch w Warszawie. Generali ufundowało zwycięzcom biegu: 3 najlepszym kobietom i 3 najlepszym mężczyznom nagrody – ubezpieczenia NNW, które obejmują swoim zakresem również amatorskie uprawianie sportu. Dodatkowo wszyscy uczestnicy biegu otrzymają od Generali butelki z filtrem Dafi.
Biegacze spotkają się 12 września w jednym z najpiękniejszych miejsc rekreacyjnych w Warszawie – Kępie Potockiej, by wziąć udział w wyjątkowym pięciokilometrowym biegu „Run on Together”. Środki pozyskane ze sprzedaży pakietów startowych w całości trafią do Schroniska na Paluchu, które zmaga się z kryzysem bezdomności zwierząt, nasilającym się szczególnie w okresie letnim. Bieg organizuje Ambasada Włoch, a jego celem jest uczczenie współpracy polsko-włoskiej.
W tym roku Grupa Generali obchodzi swoje 190 urodziny – w 1831 roku w Trieście. Z tej okazji organizuje wiele inicjatyw na całym świecie. Jedną z nich jest właśnie udział, w roli sponsora, w biegu RunOnTogether.
To również dobra okazja, by przypomnieć trochę historii. Na ziemiach polskich, pierwsze oddziały ubezpieczyciela, zaczęły powstawać już 6 lat później – 1837 roku. W okresie międzywojennym, Generali dalej rozwijało działalność w Polsce i miało swoje przedstawicielstwa we wszystkich większych polskich miastach, m.in. w Warszawie, Lwowie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, czy Wilnie. Niestety II wojna światowa oraz zmiany powojenne przerwały tę działalność. W 1948 wszystkim prywatnym i zagranicznym towarzystwom ubezpieczeń, w tym Generali, odebrano prawo do działalności w Polsce.
Minęło kolejne 50 lat i Generali wróciło do Polski. W 1998 roku została założona spółka Generali – Risk Consulting Sp. z o.o. Już 5 lipca 1999 roku Generali otrzymało zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie ubezpieczeń na życie i pozostałych ubezpieczeń osobowych i majątkowych. Wówczas zostały założone dwa towarzystwa: Generali Towarzystwo Ubezpieczeń SA i Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA.
Dzisiaj
Dzisiaj Generali Polska jest ważną grupą ubezpieczeniową w Polsce oraz częścią Grupy Generali – jednego z największych na świecie ubezpieczycieli i firmy zarządzania aktywami. W Polsce oferuje ubezpieczenia majątkowe i osobowe klientom indywidualnym oraz korporacyjnym, a także ubezpieczenia na życie, prowadzi także działalność w segmencie funduszy emerytalnych, poprzez Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA.
W ostatnich latach Generali nabyło spółki Concordii, dzięki czemu stała się istotnym partnerem ubezpieczeniowym klientów z sektora agro. Generalia nabyło również fundusz inwestycyjny – obecnie Generali Investments TFI SA jest ważną firmą zarządzania aktywami w Polsce.
Ambicją Generali jest bycie „partnerem na całe życie” dla swoich klientów i partnerów, oferując im innowacyjne i spersonalizowane rozwiązania dzięki niezrównanej sieci dystrybucji.
Dla przyszłości
Okres pandemii wpłynął również na sposób obchodów 190 rocznicy Generali. Wśród szeregu inicjatyw jest Fenice 190 – plan inwestycyjny o wartości 3,5 mld euro, którego celem jest wsparcie odbudowy gospodarek europejskich dotkniętych kryzysem Covid-19, we wszystkich krajach europejskich, w których Generali prowadzi działalność.
Fenice 190 nada trwały charakter nadzwyczajnym inicjatywom podjętym w 2020 r. w celu zwalczania skutków pandemii, obejmującym inwestycje na rzecz MŚP i gospodarki, które już przekroczyły ustalony cel w wysokości 1 mld euro. Oprócz tej początkowej kwoty, Generali zobowiązało się do zaangażowania w wysokości 500 milionów euro rocznie, przez następne 5 lat, na rzecz zrównoważonego wzrostu poprzez międzynarodowe fundusze inwestycyjne, które skupiają się na infrastrukturze, innowacjach i cyfryzacji, MŚP, ekologicznym budownictwie mieszkaniowym, placówkach opieki zdrowotnej i edukacji.
Plan Fenice 190 realizowany jest za pośrednictwem platformy multibutikowej Generali Investments. Inicjatywy wybiera komitet inwestycyjny. Komitet bierze pod uwagę zgodność z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ (Sustainable Development Goals – SDGs) oraz z konkretnym celem, jakim jest wygenerowanie pozytywnego wpływu na ożywienie gospodarcze i realną gospodarkę w Europie.
Z okazji 190-lecia Generali, wolontariusze fundacji Generali – The Human Safety Net – w 23 krajach na świecie podjęli w czerwcu br. szereg inicjatyw. Ponad 260 pracowników, agentów, partnerów i przyjaciół Generali Polska dołączyło do międzynarodowego wyzwania The Human Safety Net. W ciągu dwóch tygodni przebyli ponad 21 tysięcy kilometrów i zebrali prawie 50 tys. złotych. Wszystko po to, by wesprzeć zakup sprzętu do hipotermii leczniczej dla noworodków dla kolejnej karetki neonatologicznej – tym razem trafi on do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Już w grudniu zakończy się również renowacja budynku Procuratie Vecchie (Prokuracji Starej) w Wenecji, który po 500 latach zostanie otwarty dla publiczności. Budynek stanie się globalnym centrum fundacji The Human Safety Net, która powstała w 2017 roku, by uwolnić potencjału osób znajdujących się w trudnej sytuacji, aby mogły one poprawić warunki życia swoich rodzin i społeczności.
***
Grupa Generali znajduje się wśród wiodących na świecie ubezpieczycieli i firma zarządzania aktywami. Działa w 50 krajach a w 2020 roku miała przypis składki przekraczającym 70,7 miliardów euro. Z niemal 72 000 pracowników na świecie i 66 milionami klientów, Grupa zajmuje wiodącą pozycję w Europie i jej obecność coraz bardziej liczy się w Azji oraz w Ameryce Łacińskiej.