Aktualności

06.09.2021

Dołącz do drużyny KINDER Joy of moving i baw się sportem!

Już w najbliższą niedzielę, 12 września na warszawskiej Kępie Potockiej odbędzie się bieg na                                  5 kilometrów „Run on Together”. Partnerem wydarzenia jest firma Ferrero, co oznacza,                                         iż w miasteczku biegu na biegaczy oraz ich bliskich czekać będzie moc sportowych atrakcji od KINDER Joy of moving!

KINDER Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, jaki firma Ferrero prowadzi obecnie w ponad 30 krajach na całym świecie. U podstaw programu leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom i młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, że w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi. W Polsce KINDER Joy of moving realizowany jest od 2007 roku, a towarzyszące mu hasło – Niech radość zawsze wygra! – odkrywa przed nami jego formułę, która oparta jest na szczerej i naturalnej radości płynącej z bycia aktywnym. Warto podkreślić, iż wydarzenia KINDER Joy of moving realizowane są we wszystkich regionach Polski, a udział w nich jest całkowicie bezpłatny.

W niedzielę 12 września, od momentu startu biegu „Run on Together” aż do godziny 16:00 Ferrero zaprasza do wspólnej sportowej zabawy w strefie KINDER Joy of moving!

#Ferrerosocialresponsibility #KINDERJoyofmoving

28.08.2021

Włochy, piękno biegania

Jeżeli biegać, to we Włoszech. Jest to miejsce stworzone do biegania. Od północy do południa, zawodowi biegacze i amatorzy mogą łatwo znaleźć dla siebie kolejne wyzwanie – maraton w najpiękniejszych miastach słynących ze sztuki takich jak Rzym, Florencja, Mediolan lub w nieoczekiwanych zakątkach jak wyspa Elba czy Lago Maggiore.

Można stwierdzić bez wahania, że nie chodzi jedynie o bieganie w maratonie, chodzi o to by biegnąc, obcować z pięknem, by stopy niosły nas po ścieżkach Historii.

Zgodnie z zapowiedziami jesień we Włoszech będzie bardzo intensywnym sezonem, dzięki bogatemu kalendarzowi biegowemu.

Jeżeli straciliście okazję, by wziąć udział w maratonie w Mediolanie, nadal macie szansę, by pobiec ulicami jednego z miast dzieł sztuki w nadchodzących miesiącach.

Na początek “Run Rome The Marathon (19/09/2021), który będzie pierwszym z maratonów odbywających się w miastach słynących ze sztuki, z niezwykłą trasą gwarantującą zapierające dech w piersi widoki Wiecznego Miasta.

26 września biegacze staną przed niezwykle trudnym wyborem. Gdzie pobiec w półmaratonie? Ulicami średniowiecznej Ferrary czy w Padwie wpisanej niedawno na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO? Nie chcielibyśmy być na ich miejscu!

Nie możesz się doczekać, by zrobić sobie selfie na tle Krzywej Wieży w Pizie? W takim razie nie możesz przegapić półmaratonu w tym mieście 10 października!

Jeżeli nie uda Wam się wziąć udziału w żadnym z tych wydarzeń, jedynie tydzień później będziecie mieć kolejną okazję, by przeżyć Wasz włoski maraton, wybierając spośród pięknych miast sztuki: Cremona, miasto lutników, Parma, obecna Włoska Stolica Kultury, Lecce, perła architektury barokowej lub Palermo, gdzie odbywa się międzynarodowy półmaraton Running Sicily.

Jeżeli uwielbiacie wybrzeże, również czeka na Was coś specjalnego. Dwa spośród najpiękniejszych włoskich miast, Wenecja i Neapol, organizują swoje zawody biegowe 24 października i 14 listopada. Wolisz zjeść pizzę czy popływać gondolą? Wybór należy do Ciebie!

Gdyby tak można było pobiec wśród dzieł renesansowej architektury? Pamiętajcie, by zapisać się na maraton we Florencji, który odbędzie się 28 listopada.

Wszelkie dodatkowe informacje są dostępne na oficjalnych stronach internetowych maratonów. Powyższy artykuł prezentuje maratony w najważniejszych włoskich miastach sztuki, nie stanowi jednak oficjalnego kalendarza biegów.

Należy pamiętać o tym, że ze względów bezpieczeństwa daty maratonów mogą ulec zmianie, a niektóre wydarzenia mogą zostać odwołane.

Wersja angielska artykułu: http://www.italia.it/en/travel-ideas/sports-and-wellness/italy-the-beauty-to-run.html

 

 

 

26.08.2021

Generali złotym sponsorem Run On Together

Generali Polska zostało złotym sponsorem wydarzenia „Biegnijmy razem” organizowanego przez Ambasadę Włoch w Warszawie. Generali ufundowało zwycięzcom biegu: 3 najlepszym kobietom i 3 najlepszym mężczyznom nagrody – ubezpieczenia NNW, które obejmują swoim zakresem również amatorskie uprawianie sportu. Dodatkowo wszyscy uczestnicy biegu otrzymają od Generali butelki z filtrem Dafi.

Biegacze spotkają się 12 września w jednym z najpiękniejszych miejsc rekreacyjnych w Warszawie – Kępie Potockiej, by wziąć udział w wyjątkowym pięciokilometrowym biegu „Run on Together”. Środki pozyskane ze sprzedaży pakietów startowych w całości trafią do Schroniska na Paluchu, które zmaga się z kryzysem bezdomności zwierząt, nasilającym się szczególnie w okresie letnim. Bieg organizuje Ambasada Włoch, a jego celem jest uczczenie współpracy polsko-włoskiej.

W tym roku Grupa Generali obchodzi swoje 190 urodziny – w 1831 roku w Trieście. Z tej okazji organizuje wiele inicjatyw na całym świecie. Jedną z nich jest właśnie udział, w roli sponsora, w biegu RunOnTogether.

To również dobra okazja, by przypomnieć trochę historii. Na ziemiach polskich, pierwsze oddziały ubezpieczyciela, zaczęły powstawać już 6 lat później – 1837 roku. W okresie międzywojennym, Generali dalej rozwijało działalność w Polsce i miało swoje przedstawicielstwa we wszystkich większych polskich miastach, m.in. w Warszawie, Lwowie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, czy Wilnie.   Niestety II wojna światowa oraz zmiany powojenne przerwały tę działalność. W 1948 wszystkim prywatnym i zagranicznym towarzystwom ubezpieczeń, w tym Generali, odebrano prawo do działalności w Polsce.

Minęło kolejne 50 lat i Generali wróciło do Polski. W 1998 roku została założona spółka  Generali – Risk Consulting Sp. z o.o. Już 5 lipca 1999 roku Generali otrzymało zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie ubezpieczeń na życie i pozostałych ubezpieczeń osobowych i majątkowych. Wówczas zostały założone dwa towarzystwa: Generali Towarzystwo Ubezpieczeń SA i Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA.

Dzisiaj

Dzisiaj Generali Polska jest ważną grupą ubezpieczeniową w Polsce oraz częścią Grupy Generali – jednego z największych na świecie ubezpieczycieli i firmy zarządzania aktywami. W Polsce oferuje ubezpieczenia majątkowe i osobowe klientom indywidualnym oraz korporacyjnym, a także ubezpieczenia na życie, prowadzi także działalność w segmencie funduszy emerytalnych, poprzez Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA.

W ostatnich latach Generali nabyło spółki Concordii, dzięki czemu stała się istotnym partnerem ubezpieczeniowym klientów z sektora agro.  Generalia nabyło również fundusz inwestycyjny –  obecnie Generali Investments TFI SA jest ważną firmą zarządzania aktywami w Polsce.

Ambicją Generali jest bycie „partnerem na całe życie” dla swoich klientów i partnerów, oferując im innowacyjne i spersonalizowane rozwiązania dzięki niezrównanej sieci dystrybucji.

Dla przyszłości

Okres pandemii wpłynął również na sposób obchodów 190 rocznicy Generali. Wśród szeregu inicjatyw jest Fenice 190 – plan inwestycyjny o wartości 3,5 mld euro, którego celem jest wsparcie odbudowy gospodarek europejskich dotkniętych kryzysem Covid-19, we wszystkich krajach europejskich, w których Generali prowadzi działalność.

Fenice 190 nada trwały charakter nadzwyczajnym inicjatywom podjętym w 2020 r. w celu zwalczania skutków pandemii, obejmującym inwestycje na rzecz MŚP i gospodarki, które już przekroczyły ustalony cel w wysokości 1 mld euro. Oprócz tej początkowej kwoty, Generali zobowiązało się do zaangażowania w wysokości 500 milionów euro rocznie, przez następne 5 lat, na rzecz zrównoważonego wzrostu poprzez międzynarodowe fundusze inwestycyjne, które skupiają się na infrastrukturze, innowacjach i cyfryzacji, MŚP, ekologicznym budownictwie mieszkaniowym, placówkach opieki zdrowotnej i edukacji.

Plan Fenice 190 realizowany jest za pośrednictwem platformy multibutikowej Generali Investments. Inicjatywy wybiera komitet inwestycyjny. Komitet bierze pod uwagę zgodność z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ (Sustainable Development Goals – SDGs) oraz z konkretnym celem, jakim jest wygenerowanie pozytywnego wpływu na ożywienie gospodarcze i realną gospodarkę w Europie.

Z okazji 190-lecia Generali, wolontariusze fundacji Generali – The Human Safety Net – w 23 krajach na świecie podjęli w czerwcu br. szereg inicjatyw. Ponad 260 pracowników, agentów, partnerów i przyjaciół Generali Polska dołączyło do międzynarodowego wyzwania The Human Safety Net. W ciągu dwóch tygodni przebyli ponad 21 tysięcy kilometrów i zebrali prawie 50 tys. złotych. Wszystko po to, by wesprzeć zakup sprzętu do hipotermii leczniczej dla noworodków dla kolejnej karetki neonatologicznej – tym razem trafi on do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Już w grudniu zakończy się również  renowacja budynku Procuratie Vecchie (Prokuracji Starej) w Wenecji, który po 500 latach zostanie otwarty dla publiczności. Budynek stanie się globalnym centrum fundacji The Human Safety Net, która powstała w 2017 roku, by uwolnić potencjału osób znajdujących się w trudnej sytuacji, aby mogły one poprawić warunki życia swoich rodzin i społeczności.

***

Grupa Generali znajduje się wśród wiodących na świecie ubezpieczycieli i firma zarządzania aktywami. Działa w 50 krajach a w 2020 roku miała przypis składki przekraczającym 70,7 miliardów euro. Z niemal 72 000 pracowników na świecie i 66 milionami klientów, Grupa zajmuje wiodącą pozycję w  Europie i jej obecność coraz bardziej liczy się w Azji oraz w Ameryce Łacińskiej.

19.08.2021

OSTATNIE 100 NUMERÓW STARTOWYCH

W puli zostało już tylko 100 numerów startowych na Run On Together – bieg w prawdziwie włoskim stylu. 12 września widzimy się na pięknej Kępie Potockiej, by wspólnie pokonać dystans 5 km i pomóc zwierzakom ze Schroniska na Paluchu. Całość opłat startowych przekazywana jest na szczytny cel. 

Nie zwlekajcie z zapisami!

ZAPISZ SIĘ

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Ci vediamo all’evento! 

17.08.2021

Intesa Sanpaolo wraz z IMI Corporate & Investment Banking Division srebrnym sponsorem

Bank Intesa Sanpaolo od zawsze był silnie zaangażowany w promowanie uprawiania sportu wśród młodych ludzi, aspektu kluczowego dla zdrowego rozwoju. Jako potwierdzenie tego zaangażowania, między końcem roku 2019 a wczesnym 2020, Grupa wspierała Campioni di Vita (Życiowi Mistrzowie), serię spotkań przeprowadzanych w szkołach średnich, które miały na celu podniesienie wśród młodych ludzi świadomości o wartościach, jakie niesie ze sobą uprawianie sportu, zwłaszcza wśród osób niepełnosprawnych.

W 2020 Intesa Sanpaolo wznowiło swoje poparcie dla „CORRI LA VITA” (BIEGNIJ PRZEZ ŻYCIE), wydarzenia sportowego stworzonego by wesprzeć kobiety walczące z rakiem piersi, finansującego projekt obejmujący profilaktykę i wczesne diagnozowanie tej choroby.

Intesa Sanpaolo jest czołowym bankiem we Włoszech i jednym z najlepszych oraz zyskownych banków w Europie. Oferuje usługi w zakresie bankowości komercyjnej, korporacyjno-inwestycyjnej, zarządzania aktywami oraz ubezpieczeń. Grupa Intesa Sanpaolo posiada około 13,5 miliona klientów obsługiwanych zarówno kanałami tradycyjnymi jak i online oraz 7,1 miliona klientów zagranicznych z podmiotami zależnymi prowadzącymi działalność w 12 krajach w Europie Środkowo-Wschodniej oraz na obszarach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Bank dysponuje również międzynarodową siecią specjalistów wspierających klientów korporacyjnych w 25 krajach. Intesa uważana jest za jeden z najbardziej stabilnych banków na świecie. Bycie motorem rozwoju z korzyściami zarówno dla społeczeństwa jak i dla gospodarki jest najwyższą wartością wyznawaną przez Grupę. W kwestii ochrony środowiska naturalnego Grupa utworzyła fundusz na rzecz gospodarki obiegowej w wysokości 6 miliardów euro. Intesa Sanpaolo wspiera integrację gospodarczą i projekty mające na celu zredukowanie biedy, w tym fundusz pomocowy w wysokości 1,5 mld euro na kredyty dostępne dla grup społecznych, które mają problem z ich uzyskaniem. Intesa Sanpaolo cechuje wysoki poziom zaangażowania w inicjatywy kulturalne organizowane przez Bank we współpracy w z innymi podmiotami we Włoszech i dalszych okolicach. Obejmuje on stałe oraz tymczasowe wystawy prezentujące imponujące dziedzictwo artystyczne banku w Gallerie d’Italia, muzeach Grupy znajdujących się w Mediolanie, Neapolu, Vincenzy a wkrótce również w Turynie.

13.08.2021

Mamy zaszczyt poinformować, że Leonardo Poland jest srebrnym sponsorem biegu Run on Together. Leonardo jest globalną firmą działającą w sektorze lotniczym, obrony i bezpieczeństwa, dostarczającą zaawansowane rozwiązania dla bezpieczeństwa narodowego. Polska, będąc rynkiem macierzystym Leonardo, postrzega  obecność naszej firmy z perspektywy obecności lokalnych zakładów śmigłowcowych PZL-Świdnik oraz firmy Leonardo Poland z siedzibą w Warszawie, mającej na celu umacnianie naszego zaangażowania w kraju, zapewniając jednocześnie rozwiązania dla odbiorców wojskowych, rządowych i cywilnych. Naszą misją jest dostarczanie zarówno najnowocześniejszych produktów, jak i tworzenie wartości dodanej dla polskiej gospodarki przy jednoczesnym spełnianiu najwyższych wymogów związanych z obronnością.

12.08.2021

Poznaj trasę biegu

Trasa biegu „Run on Together” to jedna pętla, poprowadzona parkowymi alejkami (asfalt oraz kostka Brauma) na Kępie Potockiej, okalającymi urokliwy kanałek stanowiący starorzecze Wisły. To nie bez powodu jedno z najpopularniejszych miejsc na biegowej mapie stolicy. Trasa posiada stałe oznaczenia w postaci specjalnych słupków odmierzających każde 500 metrów. I choć znajduje się na niej jeden niewielki 100-metrowy podbieg to powinna sprzyjać w osiąganiu dobrych wyników.
27.07.2021

Zapisy ruszyły

Przyjaźń między Włochami i Polską rusza biegiem do przodu! 12 września czekamy na Was na Kępie Potockiej, by razem spędzić dzień pod znakiem sportu i atrakcji rodzinnych oraz wziąć udział w biegu na 5 km.

Biegnijmy razem pod szyldem przyjaźni polsko-włoskiej! Już 12 września za sprawą biegu na dystansie 5 km i towarzyszących mu atrakcji zabierzemy was w fascynującą włoską podróż na Kępie Potockiej. Na wydarzenie zaprasza Ambasada Włoch w Warszawie.

Biegacze spotkają się w jednym z najpiękniejszych miejsc rekreacyjnych w stolicy, leżącym na granicy Żoliborza i Bielan, by tam wziąć udział w wyjątkowym biegu przyjaźni polsko-włoskiej „Run on Together”, zorganizowanym przez Fundację „Maraton Warszawski”. Na uczestników czekać będzie do pokonania dystans 5 kilometrów, a także wiele atrakcji dla całych rodzin oraz niepowtarzalna atmosfera.

Zabawa we włoskim stylu
„Run on Together” nie jest jedynie imprezą sportową, lecz rodzinną, przyjazną, dającą poczucie prawdziwej radości z bycia razem! Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych oraz ich rodzin! A to głównie za sprawą KINDER Joy of moving, czyli programu z zakresu społecznej odpowiedzialności firmy Ferrero, sponsora biegu „Run on Together”. Na czas biegu, na terenie Kępy Potockiej królować będzie radosna sportowa zabawa!  

Na starszych uczestników czekać będzie strefa chilloutu z leżakami, w której będzie można wygrzewać się na słońcu lub skryć się w cieniu drzew.

W stronę słońca biegniemy razem
Wydarzenie ma krzewić ideę zdrowego, aktywnego życia, będąc jednocześnie podkreśleniem przyjaźni polsko-włoskiej, którą dodatkowo wzmocniła współpraca podczas walki z pandemią. Właśnie dlatego zostało ono zatytułowane „Run on Together”, tak aby spojrzeć wspólnie w przyszłość z nadzieją i optymizmem.

Biegacze pobiegną dla bezdomnych zwierząt
Nie bez znaczenia jest również wątek charytatywny biegu, gdyż środki pozyskane ze sprzedaży pakietów startowych w całości trafią do Schroniska na Paluchu, które zmaga się z kryzysem bezdomności zwierząt, nasilającym się szczególnie w okresie letnim. Jeśli bliski Waszemu sercu jest los porzuconych zwierzaków to udział w evencie będzie miał dla Was podwójne znaczenie.

Jak się zapisać i co otrzymają uczestnicy?
Aby doświadczyć tego wszystkiego warto zapisać się już dziś. Na bieg obowiązuje bowiem limit jedynie 500 uczestników.

Cena pakietu startowego to 60 złotych. Oprócz numeru startowego każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę techniczną, medal okolicznościowy na mecie oraz niespodzianki od sponsorów.

Partnerzy wydarzenia
Bieg na 5 km oraz pozostałe aktywności zrealizowane zostaną dzięki współpracy Miasta Warszawa oraz Dzielnicy Żoliborz, a także przy wsparciu sponsorów wydarzenia: Narodowej Agencji Turystyki Włoskiej – ENIT, Ferrero, Generali Polska, a także Leonardo Poland i Bank Intesa Sanpaolo (Oddział w Polsce).

Spotkajmy się 12 września w parku Kępa Potocka. Przyjaźń między Włochami i Polską niech ruszy biegiem do 

27.07.2021

Poznaj trasę biegu

Trasa biegu „Run on Together” to jedna pętla, poprowadzona parkowymi alejkami (asfalt oraz kostka Brauma) na Kępie Potockiej, okalającymi urokliwy kanałek stanowiący starorzecze Wisły. To nie bez powodu jedno z najpopularniejszych miejsc na biegowej mapie stolicy. Trasa posiada stałe oznaczenia w postaci specjalnych słupków odmierzających każde 500 metrów. I choć znajduje się na niej jeden niewielki 100-metrowy podbieg to powinna sprzyjać w osiąganiu dobrych wyników.

ORGANIZATOR
ZŁOTY SPONSOR
SREBRNY SPONSOR
PATRON
PATRON MEDIALNY
PRODUCENT